Κυπελλο : Νίκη και πρόκριση !!

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ , επικρατώντας του Ομήρου με 0-3 .

Πρίν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνημη του διαιτητή της ΕΠΣ Θράκης Ντοσίδη Νικολάου.

Οι πάιχτες μας μπήκαν με κέφια και στο πρώτο 15λεπτο είχαμε δύο δοκάρια σε ισάριθμες κεφαλιές του Αφεντή . Ο Βασιλάκης στο 30' δεν κατάφερε με δυνατό σουτ να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και στο 38' ο Ζαμπετάκης είχε το 3ο δοκάρι για την ομάδα μας !!! Τη λύση έδωσε στο 45' ο Αφεντής που με κεφαλιά μετά από σέντρα ακριβείας του Τομάζου έκανε το 0-1 .

Στο δευτερο μέρος δώσαμε χώρο στον αντίπαλο χωρίς ουσιαστικά να απειληθούμε και στο 68' ο Ζαμπετάκης με με ατομική ενέργεια έκανε από κοντά το 0-2. Στο 75' και πάλι ο Ζαμπετάκης μετά από μπαλιά του Μπούλη , πέρασε αμυντικούς και τερματοφύλακα και έκανε το τελικό 0-3. Είχαμε ακόμα δυο δοκάρια  , ένα με τον Αφεντή και ένα με τον Βασιλάκη , σύνολο πέντε !!!