Κυπελλο : Νίκη και πρόκριση στους 8 !!

Την νίκη με 4-0 πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ επί του Βαρβασιακού στα πλαίσια της 2ης φάσης του Κυπέλλου Χίου .

Στο πρώτο μέρος είχαμε ευκαιρίες με τους Καβουλάκη , Βασιλάκη , Νούρε , Ράπτη και Αφενδή αλλά απο τη μια η ατυχία και απο την άλλη ο τερματοφύλακας Αργυρούδης δεν επέτρεψαν να έχουμε σκορ . Στην επανάληψη είχαμε δοκάρι σε σουτ του Σαχίνογλου .Το γκολ ήρθε στο 65' όταν συνδιάστηκαν μεσα στη μικρή περιοχή ο Αφεντής με το Λάϊο με τον τελευταίο να σκοράρει με κοντινό πλασέ για το 1-0 . Στο 67' ο Αφεντής "χόρεψε" τους αμυντικούς και ανενόχλητος πλάσαρε για το 2-0 . Ο ίδιος παίκτης με κοντινό πλασέ μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα έκανε το 3-0 στο 85' και στο 89ο λεπτό ο Βασιλάκης αφού πέρασε δυο αντιπάλους σούταρε και πέτυχε το τελικό 4-0 .