Κυπελλο : Νίκη πρόκρισης για τον ΗΡΑΚΛΗ !

Την νίκη με το ευρύ 0-7 πέτυχε ο ΗΡΑΚΛΗΣ επί του Λαίλαπα για την Β' φάση του κυπέλλου Χίου .

Το σκορ άνοιξε ο Λάϊος στο 15' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Παπαλάνη. Ο ίδιος έκανε το 0-2 στο 35ο λεπτό με πλασέ . Στο 37' ο Πουλιός με προσωπική ενέργεια βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα και πλάσαρε κάνοντας το 0-3 , ενώ στο 41' είχαμε το 0-4 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαλάνη . Στο 45ο λεπτό ο Παπαλάνης έβγαλε παράλληλη μπαλιά και ο Αφενδής με πλασέ έκανε το 0-5 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου .

Στο δεύτερο μέρος ο Λαίλαπας βγήκε πιο επιθετικά και κατάφερε να απειλήσει μάλιστα είχε και δοκάρι σε σουτ του Τζαφέρρι . Η ομάδα μας ισορρόπησε και κατάφερε να σκοράρει με τον Καρανικόλα που με καταπληκτικό σουτ έγραψε το 0-6 στο 61ο λεπτό . Το τελικό 0-7 έγινε με πέναλτι του Λάϊου στο 85' .