Κυπελλο : Πρόκριση με ανατροπή !!

Την πρόκριση για τους 4 του Κυπέλλου πήρε σήμερα η ομάδα μας επικρατώντας μάλιστα με ανατροπή επί της Θύελλας με σκορ 1-2 .

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ήταν αυτός που είχε πρώτος την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν μόλις στο 2ο λεπτό το σουτ του Πάλλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι . Είχε ακόμα μια καλή ευκαιρία με τον Βασιλάκη αλλά και πάλι ο αντίπαλος κατάφερε να ανοίξει πρώτος το σκορ με πλασέ του Μπότση στο 25' έγινε το 1-0 . Στο 27' όμως μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασιλάκη ο Αφεντής εκμεταλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα και έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 . Ο Λάϊος εκτέλεσε το φάουλ στο 39' και βρήκε μέσα στην περιοχή τον Ελευθερίου που με κεφαλιά νίκησε τον Συρρή και έβαλε μπροστά την ομάδα μας με σκορ 1-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου .

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να έχουν σημειώσει γκολ με τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αλλά αυτό δεν έγινε . Ο ΗΡΑΚΛΗΣ είχε ευκαιρίες με τους Ζαμπετάκη και Βασιλάκη σε δυο περιπτώσεις . Το σκόρ όμως δεν άλλαξε και έτσι είχαμε την πρόκριση για την ομάδα μας .

Στα δυσάρεστα του αγώνα οι τραυματισμοί των Μπούλη και Ελευθερίου που έγιναν αναγκαστικές αλλαγές . Ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή !!