Play off : Ισοπαλία και το πρωτάθλημα στον Κανάρη !!

Δεν κατάφερε να νικήσει το σημερινό παιχνίδι "τελικό" ο ΗΡΑΚΛΗΣ παρότι ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του , οπότε με την ισοπαλία 0-0 ο Κανάρης κατάφερε να στεφθεί για τρίτη συνεχόμενη χρονιά πρωταθλητής .

Μπήκαμε μουδιασμένα και για τα πρώτα 15 λεπτά είχαμε από μια ευκαιρία με τους Λαϊο και Βασιλάκη Στέφανο . Από εκεί και πέρα πήραμε τα ηνία του αγώνα και δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες παίζοντας καλό ποδόσφαιρο . Στο 18' το σουτ του Λάϊου έφυγε λίγο άουτ . Ο Σίμος έβγαλε τη σέντρα η μπάλα αφού αναπήδησε έφτασε στον Βασιλάκη που δεν μπόρεσε όμως από πλεονεκτική θέση να πάρει την κεφαλιά στο 20' . Στο επόμενο λεπτό ο Πουλιός εκτέλεσε φάουλ που έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση ο Κρουσουλούδης. Στο 27ο λεπτό ο Ζαμπετάκης έσπασε την μπάλα στον Βασιλάκη που αντί να σουτάρει προτίμησε να πασάρει στον επερχόμενο Πουλιό το σουτ του οποίου έφυγε άουτ . Στο 33' ο Ζαμπετάκης με λόμπα βγάζει τον Λάϊο απέναντι από τον τερματοφύλακα τον οποίο πλασάρει αλλά η μπάλα κόβεται πάνω στη γραμμή από τους αμυντικούς . Η φάση του αγώνα έγινε στο 45ο λεπτό όταν ο Πουλίος κέρδισε το πέναλτι που ανέλαβε να εκτελέσει ο Αφεντής , ο Κρουσουλούδης απέκρουσε η μπάλα έφτασε και πάλι στον Αφεντή αλλά το βολπλανέ του έφυγε άουτ με τον διαιτητή να στέλνει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια .

Στο δεύτερο μέρος δεν είμασταν το ίδιο καλοί με το πρώτο και ουσιαστικά προσπαθούσαμε να απειλήσουμε μόνο με σέντρες και στημένα , αλλά ούτε και ο Κανάρης έκανε φάσεις εκτός από δυο αντεπιθέσεις που καταφέραμε να ανακόψουμε , στην τελευταία μάλιστα ο Πάλλας ανέτρεψε τον Ψαρούδη που έφευγε μόνος και έτσι αντίκρισε την κόκκινη κάρτα . Και κάπως έτσι το παιχνίδι τελείωσε και μαζί η διεκδίκηση του πρωταθλήματος για την ομάδα μας που τερμάτισε στην δεύτερη θέση .

Στα δυσάρεστα του αγώνα ο τραυματισμός του Στέφανου Βασιλάκη μετά από τη σύγκρουση με τον Γωνιά . Ο Στέφανος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο οπου διαπιστώθηκε οτι έσπασε δυο πλευρά . Στέφανε ευχόμαστε περαστικά και γρήγορη επιστροφή !! Το ξέρουμε οτι είσαι παλικάρι !!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες και στο προπονητικό team για την προσπάθεια που κατέβαλλαν όλη τη χρονιά , ίσως αν δεν είχαμε χτυπηθεί από τόσους πολλούς τραυματισμούς τα πράγματα να ήταν διαφορετικά , παρόλα αυτά καταφέραμε να φτάσουμε για 6η συνεχόμενη χρονιά στον τελικό κυπέλλου , τον οποίο χάσαμε όπως χάσαμε , και να πάρουμε την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες .

Στα εύκολα Ηρακλής ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΗΡΑΚΛΑΡΑ !!!!

Συγχαρητήρια στους παίχτες και προπονητικό team του Κανάρη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος .