ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : 2 στα 2 για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Την δευτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε σήμεραο ΗΡΑΚΛΗΣ, επικρατώντας εκτός εδρας επί του Λέων με σκορ 0-5 .

Στο 15' ο Ζαμπετάκης με κεφαλιά έκανε το 0-1 μετά από πλάγιο του Παπαλάνη . Στο 25ο λεπτό πάλι ο Ζαμπετάκης με καταπληκτικό γυριστό σουτ έκανε το 0-2 και στο 40' ο Αφενδής με σέντρα ακριβείας βρήκε μέσα στην περιοχή τον Πουλιό που με κεφαλιά έκανε το 0-3. Ευκαιρίες είχαμε με Ζαμπετάκη , Πουλιό , Ράπτη και Ελευθερίου .

Στο δευτερο μέρος μπήκαμε δυνατά και στο 49' ο Σαχίνογλου με σέντρα βρήκε τον Πουλιό που δεν δυσκολέυτηκε να πλασάρει για το 0-4  . Σε μια φάση διαρκείας μέσα στην μικρή περιοχή ο Αφεντής από κοντά έκανε το τελικό 0-5 στο 55ο λεπτό . Στο 80' είχαμε δοκάρι σε δυνατό σουτ του Βασιλάκη ενώ καλές στιγμές είχαμε με Πουλιό , Βασιλάκη και Καβουλάκη .