Πρωτάθλημα : 2η νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Την νίκη με 4-1 πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ επικρατώντας της Μικρασιατικής στα πλαίσια της 2η αγωνιστικής .

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους με κλασικότερες το πλασέ του Σκανδάλη που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ανδρεάδης και την κεφαλιά του Πουλιού που έφυγε ελάχιστα πάνω από το κάθετο δοκάρι .

Στο 2ο ημίχρονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και κατάφερε να προηγηθεί στο 50' όταν ο Αρβανίτης από δεξιά απέφυγε δυο αντιπάλους έδωσε τη μπάλα στον Κλήμη και αυτός με τη σειρά του με κάθετη ακριβείας στον Πουλιό που με τέλειο πλασέ νίκησε τον Σιριώδη για το 1-0 . Στο 54' ο Νίκος Ζαμπετάκης ξεπέρασε τον αντίπαλό του από δεξιά και με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Πουλιό που με ωραία γυριστή κεφαλιά έκανε το 2-0 . Στο 75' ο Παπαλάνης με διαγώνια μπαλιά 50 μέτρων βρήκε τον Νίκο Ζαμπετάκη μέσα στην περιοχή που με απευθείας πλασέ έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνιά κάνοντας το 3-0 . Ο Αρβανίτης με τον Κώστα Ζαμπετάκη και τον Παπαλάνη συνδυάστηκαν στο 85ο λεπτό με τον τελευταίο να ντριπλάρει και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0 . Η Μικρα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σκανδάλης .