Πρωτάθλημα : 3η νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !

Την νίκη με το ευρύ 1-7 πήρε σήμερα η ομάδα μας επικρατώντας επί του Ατλα στα πλαίσια της 6η αγωνιστικής .

Το σκορ άνοιξε στο 20 ο Αφενδής με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή ενώ πέντε λεπτά αργότερα με το δευτερο δικό του γκολ έκανε το 0-2. Με τη λήξη του ημιχρόνου ο Ατλας κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή . Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε δυνατά και με σουτ φωτοβολίδα του Κλήμη από τα 35 μέτρα η μπάλα πρώτα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 1-3 στο 48'. Στο 53' ο Παπαλάνης αφού πέρασε δύο αντιπάλους μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Καλαλέ που αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε . Το πέναλτι το εκτέλεσε ο ίδιος και έγραψε το 1-4. Ο Λάϊος έκανε το 1-5 με ωραίο πλασέ στο 60' και στο 65' ο Αρβανίτης μετά από προσωπική ενέργεια πλάσαρε εύστοχα για το 1-6 . Το τελικό 1-7 έκανε ο Λάϊος στο 75ο λεπτό .