Πρωτάθλημα : 5η νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Την 5η του νίκη πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ επί του Ομήρου εκτός έδρας , επικρατώντας με σκορ 0-4 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής.

Στο 23' ο Ράπτης με μπαλιά ακριβείας 40 μέτρων βρήκε μέσα στην περιοχή τον Πουλιό που κατέβασε την μπάλα και πλάσαρε τέλεια τον Ανδρεάδη για το 0-1 . Στο 27ο λεπτό ο Παπαλάνης έβγαλε τη σέντρα αλλα η κεφαλιά του Βασιλάκη έφυγε αουτ . Στο 33' ο Παπαλάνης σούταρε έξω από την περιοχή αλλά ο Ανδρεάδης απέκρουσε .

Στο 2ο μέρος με το καλημέρα κερδίσαμε κόρνερ που εκτέλεσε ο Λάϊος και ο Αφεντής με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι πέτυχε το 0-2. Στο 48' ο Πουλιός είχε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του όταν βρέθηκε απέναντι από το τέρμα αλλά το σουτ του έβγαλε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας . Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ζαμπετάκης κατάφερε να σουτάρει απο κοντά μετά απο αναμπουμπούλα στην άμυνα , αλλά το σουτ έφυγε λίγο πάνω απο τα δοκάρια . Στο 60' είχαμε δοκάρι σε κεφαλιά του Ζαμπετάκη μετά από σέντρα του Μπούλη. Στο 65ο λεπτό ο Ράπτης με σουτ φωτοβολίδα απο τα 35 μέτρα ανάγκασε τον Ανδρεάδη να τεντωθεί και με τα ακροδάχτυλα να στείλει την μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ. Ο Παπαλάνης στο 67' έβγαλε παράλληλη μπαλιά για τον Βασιλάκη που με πλασέ έκανε το 0-3  .  Και στην τελευταία φάση του αγώνα ο Λάϊος με προσωπική ενέργεια και αφού πέρασε δυο αμυντικούς βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα πλάσαρε σωστά κάνοντας το τελικό 0-4 .