Πρωτάθλημα : 9η νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Την 9η νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας επικρατώντας στο τοπικό ντέρμπι με τον Ατλα με σκορ 1-0 .

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμη του Γεωργίου Νικ. Γιακούμα , πατέρα του ποδοσφαιριστή του Άτλα Νικου Γιακούμα . Εκφράζουμε και εμείς τα θερμά μας συλλυπητήρια στους συγγενείς του εκλιπόντος .

Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο χωρίς καμιά από τις δυο ομάδες να καταφέρουν να σκοράρουν . Στην επανάληψη ο Ραπούσης μετά από πάσα του Λάϊου με δυνατό σουτ νίκησε τον Μπαχά για το 1-0 στο 65' . Ευκαιρίες είχαμε με τους Πουλιό , Αφενδή , Καρανικόλα και Μπούλη. Στα δυσάρεστα του αγώνα ο τραυματισμός του παίκτη του Ατλα Ν. Γρίγου . Ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή .