ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : Άνετη Εκτός Έδρας Επικράτηση για τον ΗΡΑΚΛΗ !!!

Με το Νίκο Ζαμπετάκη να σημειώνει χατ τρικ ο Ηρακλής επικράτησε άνετα των Καρυών με 0-4 περνώντας έτσι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας βέβαια αγώνα περισσότερο από τον Κανάρη που αντιμετωπίζει αύριο το Λέοντα.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό από κοντά ο Ν. Ζαμπετάκης μετά από ασταθή απόκρουση του Έξαρχου σε σουτ του Αφεντή από αριστερά. Δύο λεπτά αργότερα μετά από πάσα ακριβείας του Σκανδάλη ο Ζαμπετάκης και πάλι κάνει το 2-0.
Στο 19ο λεπτό ωραία έμπνευση του Πουλιού με σουτ έξω από την περιοχή διώχνει σε κόρνερ την τελευταία στιγμή ο Έξαρχος.
Η Καρυές απείλησαν στο 43' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαφαρά που εξουδετερώνει όμως ο Σαββίδης.
Το «αυθεντικό» χατ τρικ του Ν. Ζαμπετάκη ολοκληρώνεται λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου μετά από σέντρα-σουτ και πάλι του Σκανδάλη.
Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Νίκος Αφεντής υπογράφει το 0-4 με όμορφο σουτ πάνω στην κίνηση μετά από εκπληκτική σέντρα του πολύ καλού σήμερα Ν. Σκανδάλη.
Ευκαιρίες για γκολ είχαν στη συνέχεια ο Ν.Ζαμπετάκης, Σκανδάλης , Αφεντής και ο μικρός Γ.Ιωάννου .