Πρωτάθλημα : Απώλεια βαθμών για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Δεύτερη φετινή ισοπαλία για τον ΗΡΑΚΛΗ με το ίδιο σκορ , 1-1 στην έδρα του Ατρομήτου .

Στο 10' ο Φόρσος μετά από λάθος στην άμυνά μας βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Μωραϊτη και κατάφερε με πλασέ να τον νικήσει για το 1-0 . Ο Πουλιός έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν στην σέντρα του Βασιλάκη στο 26' δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα απο πολύ κοντά με κεφαλιά , με τον Χαβιάρα εξουδετερωμένο .  Το ίδιο και με το Ζαμπετάκη που η προβολή του έφυγε ελάχιστα αουτ στο 30ο λεπτό. Στο 35' ο Ατρόμητος είχε δοκάρι σε σουτ του Κρητικού και στο 44' ο Πουλιός ανετράπη μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να καταλογίζει σωστά το πέναλτι. Ο Αφεντής ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου .

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας κυριάρχησε αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το νικηφόρο γκολ παρότι είχε τουλάχιστο τέσσερις κλασικές ευκαιρίες . Ο Ζαμπετάκης μετά από χαμηλή σέντρα του Παπαλάνη , πλάσαρε αλλά ο Χαβιάρας απέκρουσε με τα πόδια πάνω στη γραμμή. Ο Πουλιός σε μια καταμέτωπο επίθεση κι αφού πήρε μια κόντρα είδε την μπάλα να στρώνεται μπροστά του αλλά το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή ήταν άστοχο . Ο Πάλλας είχε ίσως την πιο μεγάλη ευκαιρία όταν βρέθηκε μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά το πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε ενστικτωδώς και πάλι ο πολύ καλός σήμερα Χαβιάρας . Ο Λάιος σούταρε δυνατά και συρτά με την μπάλα να βγαίνει ασίστ για τον Ελευθερίου ο οποίος την άφησε να περάσει κάτω από τα πόδια του θεωρώντας ότι πάει στα δίχτυα , αλλά αυτή έφυγε ελάχιστα άουτ. Έτσι και χωρίς ουσιαστικά να απειληθούμε σε όλο το δευτερο ημίχρονο αφήσαμε δυο βαθμούς στον Άγιο Γεώργιο .