Πρωτάθλημα : Επιστροφή στις νίκες !!!

Την 7η νίκη του πέτυχε την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 ο ΗΡΑΚΛΗΣ επικρατώντας με 1-0 της Θύελλας.

Ο αγώνας ήταν δυνατός και το γήπεδο βαρύ λόγω της βροχής . Ο Λάιος είχε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στα πρώτα λεπτά του αγώνα όταν μπήκε ανενόχλητος στην αντίπαλη περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε από το ύψος του πέναλτι απέκρουσε ο Συρρής . Ο Ελευθερίου μετά από κόρνερ του Πουλιού πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ. Ο Αφεντής μετά από κόρνερ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα να περάσει παράλληλα μέσα από τη μικρή περιοχή χωρίς να μπορέσει ούτε ο Βασιλάκης ούτε ο Ζαμπετάκης να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα . Η Θύελλα είχε ένα δοκάρι με σουτ έξω από την περιοχή. Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Παπαλάνης με απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από λογομαχία με τον Κολώνια , λόγω εξύβρισης .

Στο 2ο μέρος η ομάδα μας μπήκε με πείσμα και δύναμη και κατάφερε να κρατήσει πίσω το 0 αφού μόνο ο Αρβανίτης με σουτ στο δοκάρι απείλησε την άμυνά μας . Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι πήγαινε για 0-0 ο Πάλλας είχε άλλη γνώμη και με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά νίκησε τον Συρρή στο 78' για το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Μετά το γκολ δημιουργήθηκε ένταση στους δυο πάγκους με αποτέλεσμα να αποβληθούν οι Λατίνας και Αποστολής από τη Θύελλα και ο Τομάζος απο τον ΗΡΑΚΛΗ .