Πρωτάθλημα : Επιστροφή στις νίκες !!

Με βροχή γκολ ο ΗΡΑΚΛΗΣ επιβλήθηκε του Λέων με σκορ 7-1 .

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Παπαλάνης με σέντρα βρήκε τον Αφεντή που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 με κεφαλιά . Στο 9' ο Παπαλάνης πήρε την μπάλα από την περιοχή μας και αφού προσπέρασε τρεις αντιπάλους βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου .

Με την έναρξη του 2ου μέρους για άλλο ένα παιχνίδι όπου βγήκαμε χαλαροί , δεχτήκαμε γκολ , όταν ο Τακτικός εκμεταλεύτηκε την ολιγωρία στην άμυνά μας και κρέμασε τον Κουνέλη για το 2-1 στο 48' . Από εκεί και πέρα όμως η ομάδα έβγαλε φωτιές και σε πολλές φάσεις δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι χάνονταν η μπάλα !! Το 3-1 ήρθε μετά από καταπληκτικό  συνδυασμό των Ζάμπετάκη - Λάιου - Μπούλη με τελευταίο αποδέκτη τον Αφεντή που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 55ο λεπτό . Στο 72' ο Ζαμπετάκης μετά από πάσα του Πάλλα εκτέλεσε σουτ με εξωτερικό φάλτσο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-1 . Το 5-1 έγινε στο αμέσως επόμενο λεπτό όταν πάλι ο Ζαμπετάκης πέρασε δυο αμυντικούς και πάτησε την μπάλα για τον επερχόμενο Λάϊο που με πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα . Στο 77' ο Αφεντής πέτυχε χατ-τρικ σκοράροντας με πλασέ για το 6-1 και το τελικό 7-1 έκανε στο 82ο λεπτό ο Πουλιός με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ράπτη .