Πρωτάθλημα : Ισοπαλία για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Ισόπαλο έληξε το σημερινό ντέρμπι στα Θυμιανά μεταξύ του ΗΡΑΚΛΗ και του Ατρόμητου με σκορ 1-1 .

Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο σε φάσεις με μεγαλύτερη για τον ΗΡΑΚΛΗ την διπλή ευκαιρία στο 15' όταν μετά από φάουλ ούτε ο Κλήμης ουτε ο Πουλιός μπόρεσαν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την μικρή περιοχή . Ενώ δευτερόλεπτα πριν το σφύριγμα της λήξης το σουτ του Τελίδη απέκρουσε με υπερένταση ο Χαβιάρας . Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50' ο Πουλιός βγαίνει τετ ατετ με τον Χαβιάρα άλλα το πλασέ του φεύγει ελάχιστα άουτ και στην αμέσως επόμενη φάση ο Τομάζος με καταπληκτική κεφαλιά έκανε το 0-1 για την ομάδα του Ατρομήτου. Στο 53' ο Πάλλας δέχτηκε 2η κίτρινη και αποβλήθηκε και από εκεί και πέρα η ομάδα μας κυριάρχησε και είχε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει αλλά ήμασταν άστοχοι και βιαστικοί . Το γκλόλ της ισοφάρισης ήρθε τελικά στο 72ο λεπτό όταν ο Πουλιός κέρδισε τις μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και αφού πέρασε δυο αντιπάλους σούταρε δυνατά λίγο έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 . Πιέσαμε κι άλλο αλλά δεν καταφέραμε να  σκοράρουμε και κάπως έτσι έληξε το παιχνίδι με ισόπαλο σκορ.

Στα δυσάρεστα του αγώνα ο τραυματισμός του παίχτη του Ατρομήτου Καβουλάκη που μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις . Ευχόμαστε περαστικά και γρήγορη επιστροφή .

Τέλος θα θέλαμε να εκφράσουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια για την απώλεια της μητέρας του Πέτρου Τσούχλη  , κουράγιο και δύναμη στην οικογένεια .