Πρωτάθλημα : Ισοπαλία και 2η θέση για τον ΗΡΑΚΛΗ !!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του Ηρακλή με τη Θύελλα, μετά το ισόπαλο 1-1, ενα αποτέλεσμα που φέρνει την ομάδα μας στη 2η θέση της βαθμολογίας , για πρώτη φορά στη φετινή σεζον , 2 βαθμούς πίσω από τον Κανάρη , δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου.

Η ομάδα μας πίεζε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τη Θύελλα όμως να ανοίγει το σκορ στο 22′ με κεφαλιά του Μαρινάκη. Ο Πουλιός είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με το σκορ στο 1-0.

Στην επανάληψη προσπαθησαμε να πετύχουμε γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης και είχαμε κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τους Κουγιούλη και Πάλλα . Ο Πουλιός κέρδισε πέναλτι και ο Αφεντής έκανε το 1-1 . Στη συνέχεια και οι  δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη, αλλά το 1-1 παρέμεινε.