Πρωτάθλημα : Ηττα με ανατροπή !!

Η πρώτη ήττα για τη φετινή σεζόν , με ανατροπή μάλιστα , ήρθε σήμερα για την ομάδα μας με αντίπαλο τον Ποσειδώνα και σκορ 3-2 .

Το πρώτο μέρος ανήκε αποκλειστικά στον ΗΡΑΚΛΗ που κατάφερε να σκοράρει στο 8ο λεπτό όταν συνδυάστηκαν ο Πουλιός με τον Λάϊο με τον τελευταίο να βγάζει παράλληλη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Βασιλάκη που με καρφωτή κεφαλιά νίκησε το Σαββίδη κάνοντας το 0-1 . Στο 30' μετά από πλάγιο ο Ελευθερίου πάλεψε με δύο αμυντικούς και κατάφερε να τους νικήσει και με δυνατό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή να κάνει το 0-2 , ενώ είχαμε μοναδική ευκαιρία με τον Λαϊο να τελειώσει το παιχνίδι στο 34' , αλλά η κεφαλιά του από πλεονεκτική θέση κατέληξε άουτ . Ο Ράπτης με εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι και κάπως έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια ίσως θεωρώντας ότι το παιχνίδι τελείωσε .....

Στην ανάπαυλα άρχισε να βρέχει και στον βαρύ αγωνιστικό χώρο με την έναρξη του δεύτερου μέρους στο 47' η άμυνα μας με διαδοχικά λάθη δεν κατάφερε να απομακρύνει την μπάλα και ο Χριστοφάκης από κοντά έκανε το 1-2 . Στην συνέχεια ισσοροπήσαμε χωρίς να υπάρχουν φάσεις και για τις δυο ομάδες αλλά στο 75' μετά από εκτέλεση φάουλ από την σέντρα βρέθηκαν τέσσερις παίκτες του Ποσειδώνα με τον Κουνέλη που δεν κατάφερε να απομακρύνει την μπάλα και ο Κλήμης να σκοράρει για το 2-2 . Προσπαθήσαμε να πιέσουμε αλλά ο Χριστοφάκης με σουτ έξω από την περιοχή στο 89' έκανε το 3-2 και την ανατροπή για την ομάδα του . Στα λίγα λεπτά που απέμειναν είχαμε δυο ευκαιρίες για να ισσοφαρίσουμε αλλά το σουτ του Τομάζου από πλεονεκτική θέση  απέκρουσε σταθερά ο Σαββίδης , αλλά και η κεφαλιά του Αφεντή με τον τερματοφύλακα εξουδετερομένο πέρασε σχεδόν παράλληλα από το τέρμα και κατέληξε άουτ .