Πρωτάθλημα : Ηττα στο ντέρμπι !!

Την ήττα με βαρύ σκορ 4-1 γνώρισε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ με αντίπαλο τον Κανάρη .

Ενώ μπήκαμε δυνατά και με κατοχή μπάλας στο πρώτο δεκάλεπτο έχοντας και δύο σούτ του Πουλιού που απέκρουσε εύκολα ο Κρουσουλούδης η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο Κανάρης κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη του ευκαιρία με σουτ του Νίκου Βασιλάκη που δεν πανηγύρισε το γκολ σεβόμενος την ομάδα και τους πρώην συμπαίκτες του . Στη συνέχεια κέρδισε πέναλτι που ανέλαβε να εκτελέσει ο Στέφανος Βασιλάκης αλλά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι . Στο 28' από ένα διώξιμο της άμυνας του Κανάρη η μπάλα μετά από λάθος αμυντικού μας στρώθηκε στον Στέφανο Βασιλάκη που με δυνατό βολέ έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος είχαμε την κατοχή της μπάλας αλλά χωρίς να δημιουργήσουμε επικίνδυνες φάσεις καθώς τα σουτ των Λάιου , Αρβανίτη , Πουλιού και Παπαλάνη είτε τα απέκρουσε ο Κρουσουλούδης είτε έφευγαν άουτ . Σε μια αντεπίθεση Ο Σ. Βασιλάκης έκανε το 3-0 και στη συνέχεια ο Λάϊος έβαλε το γκολ της τιμής για την ομάδα μας κάνοντας το σκορ 3-1. Λίγο πριν την λήξη ο Ν. Βασιλάκης με σουτ φωτοβολίδα έγραψε το τελικό 4-1 .