Πρωτάθλημα : Μόνος στην κορυφή ο ΗΡΑΚΛΗΣ !!

Την 6η νίκη του πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ επικρατώντας του Ατλαντα με σκορ 5-0 , φτάνοντας τους 19 βαθμούς και αυξάνοντας τη διαφορά από τη δευτερη Μικρα στους 5 .

Στο 12' ο Βασιλάκης με προσποιήσεις βρήκε χώρο λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 1-0 . Στο 26ο λεπτό πάλι ο Βασιλάκης σούταρε, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και στην επιστροφή ο Ζαμπετάκης με προβολή κάνει το 2-0 . Το 3-0 ήρθε στο 33' όταν συνδυάστηκαν ο Βασιλάκης με τον Ζαμπετάκη με τον τελευταίο να βγάζει μόνο του τον Πουλιό που δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει με κοντινό πλασέ. Στο 36' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πουλιού ο Ελευθερίου με πλασέ στον αέρα έκανε το 4-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου . Στο 2ο μέρος η ομάδα μας έριξε ρυθμούς . Στο 68ο λεπτό ο Καβουλάκης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ελευθερίου με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το τελικό 5-0 . Είχαμε ευκαιρίες με τους Ζαμπετάκη , Σαχίνογλου και Καβουλάκη ενώ ο Ατλας είχε δύο δοκάρια σε ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ με τους Γιακούμα και Χούλη.