ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ : Νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ/ΑΤΛΑ !!!

Την πρώτη τους νίκη με 1-3 επί του ΚΛΑΣΙΚΟΥ/ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΥ στο Φαφάλιειο Στάδιο πέτυχαν σήμερα οι Νέοι του ΗΡΑΚΛΗ/ΑΤΛΑ . Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό με πολλές ευκαιρίες . Στο πρώτο ημίχρονο το ΚΛΑΣΙΚΟ είχε περισσότερη κατοχή και ευκαιρίες καθώς και δοκάρι , η ομάδα μας κατάφερε να αμυνθεί σωστά και να κρατήσει το σκορ στο 0-0 . Στο δευτερο ημίχρονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ ανέβασε ρυθμούς και με κατοχή μπάλας στο κέντρο πέτυχε τρία γκολ, δύο με τον Δ. Σαραντή μετά από καταπληκτικές μπαλιές του Ν. Νούρε και ένα με τον Μ. Τσεκάϊ με υπέροχο σούτ από το ύψος της περιοχής . Ειχε επίσης ακόμα δύο δοκάρια σε σουτ του Γ. Ιωάννου και Ν. Νούρε . Το ΚΛΑΣΙΚΟ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-3 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ . Συγχαρητήρια στα παιδιά , τα καλύτερα έρχονται !!!