ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ : Νίκη εκτός έδρας για τον ΗΡΑΚΛΗ !!!

Δύσκολη νίκη σε μια δύσκολη έδρα πήρε η ομάδα μας στο γήπεδο Σέντα με αντίπαλο την ΕΝΩΣΗ Λαγκάδας Συκιάδας με τελικό σκορ 1-2. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και με όρεξη στο παιχνίδι και προηγήθηκε με σούτ του Ν. Ζαμπετάκη στο 15ο λεπτό . Ο ίδιος παίκτης θα μπορούσε να έχει "τελειώσει" από νωρίς το παιχνίδι  όταν το σουτ που επιχείρησε βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι στο 19' . Η ΕΝΩΣΗ η οποία έπαιζε πολύ δυνατά, κατάφερε σε μια αναμπουμπούλα στην περιοχή μας να σκοράρει με τον Μαυρέλο στο 27ο λεπτό γράφοντας το 1-1 . Στο δευτερο ημίχρονο ο Ν. Ζαμπετάκης είχε κι άλλο δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή στο 54' !! Τη λύση για την ομάδα μας  έδωσε ο Αφεντής με  σούτ στο 68ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 !!! Καλές στιγμές για τον ΗΡΑΚΛΗ είχαν οι Αφεντής, Ιωάννου και Κυδωνάκης Γ.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ : 12η Αγωνιστική Πρωταθλήματος

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 13 Δεκεμβρίου 2014 ώρα 15:00

ΓΗΠΕΔΟ : Σεντα

ΕΠΑΙΞΑΝ :  Ανδρεάδης , Πάλλας ( 46' Καϊμάκης) ,Τέττερης, Κυδωνάκης Γ  (60' Ιωάννου), Μονιός (55' Μπαλής) , Τομάζος, Τσαφαράς,  Τσαγκάτος , Τελλίδης , Αφεντής , Ζαμπετάκης Ν.  . Την 18αδα συμπλήρωσαν οι : Σαββίδης , Κυδωνάκης Δ., Ζούντας , Ζαμπετάκης Α.