Πρωτάθλημα : Νίκη για την κορυφή !!

Την νίκη στο ντέρμπι με τον Κανάρη πήρε σήμερα η ομάδα μας επικρατώντας στα Θυμιανά με σκορ 4-2.

Στο 5ο λεπτό ο Μπούλη έκανε δυνατό σουτ που απέκρουσε σταθερά ο Κωττατής. Στο 18' ο Λάϊος με προβολή κρέμασε τον τερματοφύλακα και έκανε το 1-0 . Αμέσως με τη σέντρα όμως ο Κανάρης ευτύχησε να ισοφαρίσει με τον Ζεράϊ για το 1-1 . Πάλι ο Λάϊος στο 29' με δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή μετά από κόρνερ και λανθασμένη απόκρουση της άμυνας , έκανε το 2-1 . Στο 41ο λεπτό ο Ζαμπετάκης σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή με την μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι του Κωττατή και να καταλήγει αουτ. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ δεν ειχε πει την τελευταία του "λέξη" και ο Βασιλάκης στο 43' έκανε το σουτ με τον Κωττατή να κάνει λάθος εκτίμηση και η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 3-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου .

Στο 2ο μέρος μετά από κόρνερ η μπάλα έμεινε στην περιοχή και ο Χριστοφής με κεφαλιά έκανε το 3-2 στο 50' . Στο 64' ο Νούρε είχε μοναδική ευκαιρία αλλά στη σέντρα του Αφεντή δεν κατάφερε να πιάσει όπως ήθελε , απο κοντά την κεφαλιά . Στο 82ο λεπτό ο Ζαμπετάκης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή κερδίζοντας πέναλντι που ανέλαβε να το εκτελέσει ευστοχα ο Αφεντής γράφοντας το τελικό 4-2 !!