Πρωτάθλημα : Νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !

Την 10η νίκη του πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ επικρατώντας της Δάφνης με σκορ 1-0.

Μπήκαμε δυνατά και μόλις στο 1ο λεπτό είχαμε σουτ του Λάιου που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι . Στο 30' ο Μπούλης με παράλληλη σέντρα βρήκε τον Λαϊο το σουτ του όμως απέκρουσε με υπερένταση ο Μαυρέλης σε κόρνερ. Μετά από κόρνερ ο Τομάζος εκτέλεσε δυνατό σουτ το οποίο βρήκε σε σώμα αμυντικού και κατέληξε πάλι κόρνερ .

Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε όπως και στο πρώτο δυνατά και μετά από κόρνερ στο 46' η μπάλα έμεινε για αρκετή ώρα στα πόδια παικτών μας μέσα στη μικρή περιοχή αλλά δεν καταφέραμε να την σπρώξουμε στα δίχτυα . Στο 52ο λεπτό ήρθε το 1-0 όταν ο Παπαλάνης εκτέλεσε το πλάγιο που έφερε την μπάλα στην μικρή περιοχή και ο Αφεντής με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα . Ο Αφεντής έβγαλε την σέντρα με τον Ζαμπετάκη να μην πιάνει το πλασέ όπως ήθελε και η μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Μαυρέλη στο 58' . Στο 71' ο Πουλιός από πλάγια εκτέλεσε δυνατό σουτ αλλά απέκρουσε σταθερά ο τερματοφύλακας και στο 90' είχαμε μοναδική ευκαιρία με τον Ζαμπετάκη να βγάζει τετ α τετ τον Πάλλα αλλά το πλασέ του τελευταίου κατέληξε άουτ .