Πρωτάθλημα : Νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !

Την 14η νίκη του πέτυχε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής επικρατώντας του Πυργίου με σκορ 2-0 .

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Λαϊος και ο Βασιλάκης συνδυάστηκαν άψογα λίγο έξω από την περιοχή με τον Λάϊο να βγαίνει μόνος του και να πλασάρει για το 1-0 . Το Πυργί είχε δοκάρι σε φάουλ του Ντεμίρη και διπλό δοκάρι μετά την απόκρουση του Μωραϊτη σε σουτ του Στρατηγή . Ο Λάϊος και ο Βασιλάκης είχαν ευκαιρίες αλλά το σκορ δεν άλλαξε και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο .

Στο 2ο μέρος και πάλι η ομάδα μας κατάφερε να σκοράρει στο 58' όταν ο Ράπτης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Τομάζος από κοντά με προβολή έκανε το 2-0 . Στη συνέχεια είχαμε κλασικές ευκαιρίες με τους Νούρε , Αφενδή , Βασιλάκη και Κουγιούλη αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στα δυσάρεστα του αγώνα ο μυικός τραυματισμός του Μπούλη και η αναγκαστική αλλαγή του . Ευχόμαστε περαστικά και γρήγορη επιστροφή .