Πρωτάθλημα : Νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !

Την νίκη με 2-0 πήρε ο ΗΡΑΚΛΗΣ με αντίπαλο την Θύελλα στα πλαίσια της 7η αγωνιστικής .

Ο Πουλιός και ο Λάϊος είχαν ευκαιρίες για να βάλουν την ομάδα μας μπροστά στο σκόρ αλλά ο Συρρής βρέθηκε σε καταπληκτική μέρα και έτσι φτάσαμε στο 32' όταν ο Πιπερίδης έσπρωξε τον Πουλιό μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής σωστά καταλόγισε πέναλτι . Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κλίμης με τον Συρρή να αποκρούει και στη συνέχεια ο Κλίμης να παίρνει το "ριμπάουντ" και να σκοράρει . Ο διαιτητής σωστά διέταξε την επανάληψη καθώς ο τερματοφύλακας κινήθηκε μπροστά από την τελική γραμμή πριν ο παίκτης μας χτυπήσει την μπάλα . Στη συνέχεια είχαμε ακριβώς το ίδιο σκηνικό και πάλι ο Κλίμης εκτέλεσε και πάλι ο Συρρής απέκρουσε βγαίνοντας εκτός γραμμής και για μια ακόμα φορά ο Κλίμης μετά το "ριμπάουντ" σκόραρε ! με τον διαιτητή να διατάσσει και πάλι την επανάληψη !! για τον ίδιο λόγο . Την τρίτη εκτέλεση ανέλαβε ο Παπαλάνης που τελικά νίκησε τον Συρρή για το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου . Το παράδοξο του παιχνιδιού ήταν οτι αντί να διαμαρτύρονται οι φίλοι του ΗΡΑΚΛΗ για τον μη καταλογισμό του γκολ μετά από τις δυο εκτελέσεις πέναλτι , διαμαρτύρωνταν οι φίλοι της Θύελλας για τις επαναλήψεις !!

Στο δεύτερο μέρος είχαμε την πρώτη ουσιαστική ευκαιρία της Θύελλας όταν ο Κακούσιος πέρασε τον Παπαλάνη και έβγαλε την παράλληλη μπαλιά προς το τέρμα  με τον Κωλώνια και τον Γιασεμή να μην μπορούν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα . Απο εκεί και πέρα γίναμε πιο επιθετικοί και θα είχαμε πετύχει πολλά γκολ αλλά ο Συρρής σε τουλάχιστον πέντε περιπτώσεις είπε όχι . Κεφαλιά του Ελευθερίου , Φάουλ του Λάϊου , σουτ του Καρανικόλα , πλασέ του Μπούλη , σουτ του Νίκου Ζαμπετάκη όλα εντός εστίας !!. Στο 83' ο Νίκος Ζαμπετάκης ανετράπει εντός περιοχής με τον διαιτητη να καταλογίζει το πέναλτι , με χλιαρές διαμαρτυρίες και πάλι , με τον παίκτη του ΗΡΑΚΛΗ να αποχωρεί τραυματίας . Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παπαλάνης που έκανε το 2-0 . Η Θύελλα πίεσε και είχε μια καλή ευκαιρία σε σουτ που απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Βαρδάκης .