Πρωτάθλημα : Νίκη και 1η θέση για τον ΗΡΑΚΛΗ !

Την νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας επί της Φάρκαινας με σκορ 4-0 στα πλαίσια της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος κατακτώντας έτσι την 1η θέση στην κανονική περίοδο .

Με πολλές αλλαγές η σημερινή ενδεκάδα αλλά χωρίς να αλλάξει ο τρόπος παιχνιδιού της ομάδας που μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο 21ο λεπτό όταν ο Βασιλάκης έκλεψε την μπάλα και μπήκε στην περιοχή σούταρε δυνατά και έγραψε το 1-0 . Στο 27' ο Μανιάτης με δυνατό γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 2-0 . Ο Ράπτης με καταπληκτική μπαλιά έβγαλε τον Βασιλάκη μόνο με τον τερματοφύλακα που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0 στο 34ο λεπτό . Ο Λάϊος είχε δοκάρι σε δυνατό σουτ που επιχείρησε έξω από την περιοχή στο 38' . Ευκαιρίες είχαμε ακόμα με τον Μανιάτη και τον Βασιλάκη .

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε . Στο 68' ο Ράπτης σούταρε έξω από την περιοχή με τον Σκαβάρα να αποκρούει προσωρινά αλλά η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 4-0 . Ευκαιρίες είχαμε σε σουτ των Νούρε και Καραμπουρνιώτη , αλλά το σκορ δεν άλλαξε .

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ με την νίκη του αυτή , θα συμμετέχει ως πρώτος στα μπαράζ μετά από την ισοπαλία του Κανάρη στον Ατρόμητο .