Πρωτάθλημα : Νίκη στο πρώτο ντέρμπι !!

Η ομάδα μας πήρε τη νίκη στην πρεμιέρα με τον Ποσειδώνα επικρατώντας με 2-1 στα Θυμιανά .

Ο Αγώνας ξεκίνησε με βροχή και με ενα αγωνιστικό χώρο που δεν βοηθούσε τους ποδοσφαιριστές για καλό θέαμα . Στο 1ο μόλις λεπτό από λάθος στην άμυνα ο Ποσειδώνας με τον Γκίκα είχε δοκάρι και διπλή ευκαιρία , στην κόντρα ο Ζαμπετάκης έφυγε στον αιφνιδιασμό αλλά το σουτ του τράνταξε το αριστερό  κάθετο δοκάρι του Σαββίδη . Ο Ποσειδώνας είχε ακόμα ενα δοκάρι μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου σε σουτ που επιχείρησε και πάλι ο Γκίκας και ο ΗΡΑΚΛΗΣ είχε καλές ευκαιρίες με Αφεντή , Ζαμπετάκη Μπούλη και Πουλιό , αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Στο 49'  ο Βασιλάκης εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά και ο Αφεντής με κεφαλιά νίκησε το Σαββίδη γράφοντας το 1-0 . Στο 55' πάλι ο Βασιλάκης εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά με την μπάλα να περνάει από πολλά πόδια και να καταλήγει στον Τομάζο που με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0 . Στη συνέχεια είχαμε πολλές ευκαιρίες για να αυξήσουμε το σκορ αλλά ούτε ο Βασιλάκης ουτε ο Λαϊος ούτε και ο Αφεντής κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα και ο Ποσειδώνας στην τελευταία ουσιαστικά φάση του αγωνα κέρδισε το πέναλντι και με την ευστοχη εκτέλεση του Μελέκου μείωσε για το τελικό 2-1 στο 98' .

Στα δυσάρεστα του αγώνα ο τραυματισμός του Γκίκα στα πλευρά μετά από συγκρουση με τον Μπούλη . Ο παίχτης του Ποσειδώνα έγινε αναγκαστική αλλαγή και μεταφέρθηκε προληπτικά στο νοσοκομείο για εξετάσεις όπου δεν διαπιστώθηκε κατι το ανησυχητικό . Ευχόμαστε περαστικά .