Πρωτάθλημα : Παλικαρίσια νίκη για τον ΗΡΑΚΛΗ !!!

Την νίκη με σκορ 3-0 πήρε σήμερα η ομάδα μας με αντίπαλο τη Δάφνη παίζοντας σχεδόν ένα ημίχρονο με παίχτη λιγότερο !

Στο πρώτο μέρος είχαμε δυνατές μονομαχίες και κάποια σουτ που δεν βρήκαν στόχο και έτσι το 0-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου .

Σχεδόν με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου η Δάφνη είχε μια πολλή καλή ευκαιρία να προηγηθεί αλλά το σουτ του Λαγκώνα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Βαρδάκης . Στην ίδια φάση ο Τελίδης αντίκρισε 2η κίτρινη κάρτα για τράβηγμα και αποβλήθηκε . Παρότι παίζαμε από το 50' με παίκτη λιγότερο καταφέραμε και πήραμε τα ηνία του αγώνα και προηγηθήκαμε με πέναλτι σε ανατροπή του Πουλιού που εκτέλεσε εύστοχα ο Ν. Ζαμπετάκης στο 66ο λεπτό . Στο 68' ο Μπούλης τσίμπησε την μπάλα μπροστά από τον τερματοφύλακα Μανωλιά και με προβολή έκανε το 2-0 . Στο 82' πάλι ο Μπούλης αφού έκλεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα  πλάσαρε για το 3-0 . Ο Βαρδάκης ωστόσο είχε πει όχι σε τουλάχιστον τρεις προσπάθειες των αντιπάλων από πλεονεκτική θέση πραγματοποιώντας εκπληκτικές επεμβάσεις και έτσι καταφέραμε και φύγαμε νικητές .