Πρωτάθλημα : Πέρασε και από τη Δάφνη !!

Το 4 στα 4 έκανε σήμερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ επικρατώντας της Δάφνης εκτός εδρας με σκορ 1-2 .

Ο Ζαμπετάκης με εξαιρετική ενέργεια και αφού πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και τον τερματοφύλακα σουταρε από πλάγια θέση και έκανε το 0-1 στο 5ο μόλις λεπτό . Η Δάφνη είχε μοναδική ευκαιρία με τον Ατσάλη που βγήκε τετατετ αλλά ο Μωραϊτης έπεσε σωστά και έστειλε την μπάλα κόρνερ στο 22' . Στο 43' είχαμε μοναδική ευκαιρία όταν μετα την εκτέλεση του φάουλ από τον Μπούλη ο Αφεντής με κεφαλιά έστειλε αρχικά την μπάλα στο αριστερό καθετο δοκάρι του Μαυρέλη και στην επαναφορά ο Τομάζος έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει αουτ. Το δυνατό σουτ του Ζαμπετάκη στο 46' κατέληξε λίγο αουτ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δευτερο μέρος η Δάφνη πίεσε στο κέντρο αλλά δεν δημιούργησε ιδιαίτερες ευκαιρίες . Στο 65' μάλιστα έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Χατζημιχάλης αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπούλη . Παρά του ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο κατάφερε με τον Κούτσουρα να κάνει το 1-1 στο 80' ο οποίος εκμεταλέυτηκε την αδράνεια στην άμυνά μας και σούταρε μέσα από την περιοχή νικώντας τον Μωραϊτη . Ο Ζαμπετάκης όμως δεν είχε πεί την τελευταία του λέξη και στο 82' μετά την πάσα του Πάλλα πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-2 . Καλές στιγμές είχαμε με τους Λαϊο , Αφεντή και Ζαμπετάκη .

Στα δυσάρεστα του αγώνα ο τραυματισμός του Παπαλάνη ο οποίος υπέστη κάκωση μεγαλου δακτύλου και έγινε αναγκαστική αλλαγή και του Πουλιού που υπεστη ρίξη δυο συνδέσμων στον ώμο και θα πρέπει να παραμείνει 10 μέρες σε ακινησία . Ευχόμαστε γρήγορη ανάρωση και επιστροφή .