Πρωτάθλημα : Πρεμιέρα με ήττα

Την ήττα στην πρεμιέρα γνώρισε σήμερα η ομάδα μας καθώς ηττήθηκε με σκορ 1-4 από τον Ποσειδώνα ο οποίος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα .

Στο 5ο λεπτό ο Μπούλης κέρδισε πέναλντι και ο Πουλιός ανέλαβε την εκτέλεση για το 1-0 . Στο 15' όμως ο Καππός με ατομική προσπάθεια έστειλε την μπάλα αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 1-1. Ο ίδιος μετά από διώξιμο της άμυνας με μεγάλη μπαλιά έκανε το 1-2 στο 24' . Το 1-3 έκανε ο Φορσος με προβολή μετα από σέντρα του Παπαλάνη από δεξιά στο 35' και το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Κάππος μετά από λάθος στην άμυνά μας στην πίεση του Ποσειδώνα στο 75ο λεπτό .

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ είχε ευκαιρίες με τους Μπούλη και Πουλιό ενώ ο Ποσειδώνας με τους Κάππο , Χαβιάρα και Φόρσο .

Επόμενη αγωνιστική : Κυριακή 8 Νοεμβρίου στα Θυμιανά με Κανάρη

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ : 1η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Χίου  2020-2021

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 1 Νοεμβρίου 2020 ώρα 15:00

ΓΗΠΕΔΟ : Θυμιανών

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Πετρίδης , Μαντούβαλος , Στουπάκης .

ΕΜΦΑΝΙΣΗ : φανέλα ΡΟΖ (το Λεμόνι) - Σορτς ΜΑΥΡΟ - κάλτσα ΡΟΖ .

ΕΠΑΙΞΑΝ : Βαρδάκης , Αφενδής, Κωστάλας, Κυριακούδης ,  Σελάμι (80' Χονδρέλης) , Ελευθερίου, Ζαμπετάκης Κ.(C) , Πουλιός (46' Ρέππας), Τομάζος Κ. , Πιτσικούλης Α. Μπούλης.

Την 18αδα συμπλήρωσαν : Ζούντας , Κουμπιάς , Επιτροπάκης .