Πρωτάθλημα : Σοκ στο 97' !!! !!

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε σήμερα η ομάδα μας με αντίπαλο την Μικρασιατική με σκορ 3 - 3 .

Για άλλο ένα παιχνίδι καταφέραμε και προηγηθήκαμε παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και δημιουργώντας αρκετές φάσεις . Στο 8ο μόλις λεπτό ο Ζαμπετάκης με δυνατό σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα για το 0-1 . Στο 23' ο Παπαλάνης αφού πέρασε δυο αντιπάλους έβγαλε τη σέντρα και ο Ζαμπετάκης με βολ πλανέ σημείωσε το 0-2 . Κάπου εκεί η Μίκρα βρήκε τα πατήματα της και ισορρόπησε το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την ομάδα μας .

Στο δεύτερο μέρος είχαμε το ίδιο σκηνικό με αρκετά προηγούμενα παιχνίδια . Δεχτήκαμε το 1-2 στο 60' με πλασέ του Σκανδάλη και σαν να μην έφτανε αυτό δεχθήκαμε την ισοφάριση από το πουθενά στο 69' όταν δεν καταφέραμε να διώξουμε την μπάλα μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ και κάπου εκεί αρχίσαμε και πάλι να πιέζουμε αλλά και ο αντίπαλος το ίδιο . Το παιχνίδι ήταν σωστό θρίλερ με ευκαιρίες εκατέρωθεν αλλά ευτυχίσαμε να προηγηθούμε στο 90' μετά από πλάγιο του Παπαλάνη και κεφαλιά του Ελευθερίου , γκολ που πανηγυρίστικε έξαλα από παίκτες και φιλάθλους. Εκει όλοι πιστέψαμε ότι το παιχνίδι τελείωσε άλλα δυστυχώς είχαμε την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό καθώς πάλι σε αδυναμία απομάκρυνσης της μπάλας ο Μπουλαζέρης βρέθηκε μόνος στην κορυφή της περιοχής και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-3.Στα δυσάρεστα του αγώνα οι αποβολές των Μπούλη με δεύτερη κίτρινη και του Ζαμπετάκη με απευθείας κόκκινη για επικίνδυνο μαρκάρισμα .