Πρωτάθλημα : Τελος 1ου γύρου με νίκη !!

Νίκη στην τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου πέτυχε ο ΗΡΑΚΛΗΣ επικρατώντας με σκορ 0-4 επι του Πανεπιστημίου .

Το σκορ άνοιξε στο 15' ο Πουλιός μετά από σέντρα του Αφενδή και το 0-2 πάλι από τον ίδιο παίκτη μετά απο πάσα του Παπαλάνη στο 41ο λεπτό που ήταν και το σκορ ημιχρόνου . Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47' ο Παπαλάνης με σουτ έκανε το 0-3 και ο Πουλιός έγραψε το τελικό 0-4 στο 56ο λεπτό πετυχαίνοντας χατ-τρικ . Από ένα δοκάρι είχαν και οι δύο ομάδες ενώ ο ΗΡΑΚΛΗΣ είχε και 2 ακυρωθέντα γκολ ως οφσάιντ . Από το 65' και μετά ήταν δύσκολο να παιχτεί ποδόσφαιρο καθώς η έντονη βροχή δυσκόλευε τις ενέργειες των παικτών .